Версія для друку
Алгоритми поведінки для громадян: як діяти у небезпечних ситуаціях
Оксана Глєбушкіна, ГО «Громадський центр «Нова генерація» Оксана Глєбушкіна, ГО «Громадський центр «Нова генерація»
  • Posted
  • Читати 2048 разів

Алгоритми поведінки для громадян: як діяти у небезпечних ситуаціях

Експерти з ІРЦ «Правовий простір» представили перші три  із п’яти алгоритмів поведінки у небезпечних ситуаціях. Це короткі інструкції та покрокові поради для громадян, що  включають юридичні, медичні, психологічні та профілактичні аспекти.

У перших трьох алгоритмах є практичні поради, здатні убезпечити вас та ваше майно від грабежу/розбою, крадіжки чи шахраїв.

1)Грабіж/Розбій: Як діяти та убезпечитися у разі нападу

http://legalspace.org/ua/biblioteka/item/9546-hrabizh-rozbii-yak-diiaty-ta-ubezpechytysia-u-razi-napadu 

Перший алгоритм  пояснює, що є грабежем та розбоєм, поради як не накликати на себе грабіжника чи злодія. Алгоритм містить поради про першу медичну допомогу при пораненнях, поради психолога. Також дає відповіді на питання, як працювати зі слідством, як можна застрахувати житло та життя, яким чином можна підготуватися до самозахисту.

2) Крадіжка: Як захиститися та діяти у разі викрадення майна

http://legalspace.org/ua/biblioteka/item/9587-kradizhka-yak-zakhystytysia-ta-diiaty-u-razi-vykradennia-maina 

Цей алгоритм дає відповіді на питання, яким чином злочинці обирають квартири для крадіжок і потрапляють до них? Що робити, якщо ви вдома, а крадіжку намагаються здійснити? Що робити, якщо квартиру вже пограбували? Алгоритм містить поради про те, яким чином убезпечитися від крадіжок в публічних місцях або уберегтися від кишенькових злодіїв. Також тут ви знайдете інформацію про те, що робити, якщо ви стали свідком крадіжки, яким чином можна співпрацювати зі слідством та як відшкодовувати завдані збитки.

3) Шахрайство: Як захиститися та як діяти у разі обману

http://legalspace.org/ua/biblioteka/item/9748-shakhraistvo-yak-zakhystytysia-ta-iak-diiaty-u-razi-obmanu 

Тут ви знайдете інформацію про поширені види Інтернет-шахрайства, шахрайства з використанням банківських карток та договорів «на вигідних умовах». Алгоритм також містить інформацію про психологічні та профілактичні поради для людей похилого віку, а також інформацію про відповідальність за злочин, передбачену Кримінальним кодексом України.

Нагадуємо, що за інформацією патрульної поліції Херсона, у ТОПі злочинів є протидія насильству в сім'ї, поведінка у випадку крадіжки, грабежу/розбою, шахрайства та дорожньо-транспортних пригод.

Інформація про проект:

Проект «Безпечне місто: об'єднуємо зусилля заради якісних змін у громаді»,  що здійснюється ГО «Громадський центр «Нова генерація» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження», покликаний налагодити сталі зв’язки між поліцією, місцевою владою та громадськістю міста Херсона, запровадити принцип «community policing» через створення комунікаційної тристоронньої платформи та залучити активних членів громади міста до виявлення місцевих проблем у сфері безпеки міста.

(1 Голосувати)
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.